Visi žinome tą pasakymą, jog žmogaus gyvenimas – lyg takas, kuriuo jis keliauja. Gražu, bet nuvalkiota. Aš labiau mėgstu kitą metaforą: žmogaus gyvenimas – lyg zebras. Gyvenimu žengiame lyg zebro dryžiais. Kai būna sunku – esame užlipę ant juodojo dryžio. Kai gyvenimas prašviesėja, reiškia, jog dabar keliaujame baltaja dalimi. Ir kaip nėra nei vieno zebro su vienodais dryžiais, taip nėra vienodų gyvenimų. Vieni dryžiai pasitaiko ilgesni, kiti trumpesni… Tačiau kiekvienas zebras turi bent po vieną juodą ir baltą dryžį, kurie yra ilgesni ir ryškesni už kitus. Apie tamsiasias puses niekada neverta kalbėti, tačiau šviesiosios dalys yra tos, kuriomis turime džiaugtis. Ir daugumos žmonių šviesiausios dienos prasideda nuo tada, kai dviejų zebrų dryžiai susijungia. Ta diena yra vestuvės.

070_Giedrius-Jankauskas_vestuviu-fotografas_059_Giedrius-Jankauskas_vestuviu-fotografas_

 

Vestuvės tai tokia šventė, kurios deramai neatšvęsti ir neįamžinti būtų nuodėmė. Žinoma, tai didelė atsakomybė. Reikia rūpintis svečiais, maistu, gėrimais, muzika, pobūvių sale, apranga ir begale kitų dalykų. Galime tik džiaugtis, jog turime vestuvių koordinatores, kurios rūpinasi kiekvienomis vestuvėmis taip, lyg jos būtų jų pačių. Taip pat negalima užmiršti vestuvių fotografo – žmogaus, kurio dėka galėsite džiaugtis išgyventomis akimirkomis dar daugelį metų į priekį. Taigi, ką vertėtų žinoti renkantis vestuvių koordinatorę ir fotografą?

 

Vestuvių koordinatorė. Ne veltui iš karto naudoju šios profesijos moteriškąją formą. To priežastis ne vien faktas, kad apskritai retai sutiksite vestuvių koordinatorių vyrą, bet ir tai, jog moterys paprasčiausiai turi prigimtinį talentą būti kruopščios ir atidžios smulkmenoms (kurių begalės vestuvių planavime). Tad nelieka abejonių dėl šio patarimo – jei renkatės žmogų, kuris koordinuos jūsų vestuves, rinkitės moterį.

180_Giedrius-Jankauskas_vestuviu-fotografas_

Kai jau turėsite sąrašą kandidačių, nespręskite apie profesinius sugebėjimus vien iš jų aprašymų bei atsiliepimų. Prisiminkite – kiekvienas zebras, kaip ir gyvenimas, skirtingas. Tad jei kandidatė suruošė puikias vestuves vienai ar net dešimtims kitų porų, nereiškia, kad tokias pačias sukurs ir jums. Šališkam šiame versle išlikti sunku, tad būtinai rinkitės koordinatorę pasikliaudami savo vidiniu balsu ir įspudžiu, kurį susidarysite sutikę kandidatę pirmąjį kartą. Įsitikinkite, kad šis žmogus nuoširdžiai pritaria jūsų norams ir spindi girdėdamas jūsų planus. Taip žinosite, kad gausite būtent tokias vestuves, apie kokias svajojate.

Vestuvių fotografas. Lygiai toks pat svarbus žmogus, kaip ir vestuvių koordinatorė. Vestuvių fotografo darbas – sukurti nuotraukas, kurios privers išgyventi emocijas netgi po daugelio metų.

Šį kartą lytis nesvarbu – teks rinktis pagal patirtį ir atsiliepimus, kuriuos fotografas surinko per savo karjerą.

Kiekvienas profesionalus fotografas turi turėti savo tinklalapį, kuriame galėtumėte rasti jo ankščiau darytų vestuvių fotografijų galeriją.  Neskubėkite ir peržiūrėkite kuo daugiau skirtingų galerijų. Nors profesionalūs fotografai laikosi tam tikrų standartų, kurie būdingi visiems, tačiau netrukus atrasite, kad kiekvienas fotografas perteikia vestuvių emocijas ir džiaugsmą skirtingais būdais. Vieni mėgsta kurti kontrastus, kiti perteikia natūralumą, treti daug dirba retušuodami ir gludindami savo darbus galutiniam variantui. Tad prieš samdydami fotografą turite patys nuspręsti, kokias nuotraukas norėsite peržiūrinėti vėl ir vėl ateityje.

Vestuvių katalogas. Kritiškai reikalingas įrankis norint sukurti tobulas vestuves. Neslėpkime, vestuvių planavimas – chaotiškas reikalas. Tad gero vestuvių katalogo pagalba jums būtina. Ten rasite tvarkingai suorganizuotas reikalingiausias paslaugas ir geriausiai tas paslaugas teikinačių žmonių kontaktus. Taip pat tai puiki priemonė, leidžianti patikrinti vestuvių koordinatorės ir fotografo reputaciją.

Straipsnį parengė: www.gj-vestuviufotografas.lt