Paprastai nedidelėse patalpose būna tik vienas langas, tad jos dažniausiai ne tik mažos, bet ir tamsios. Pasirūpinkite, kad langas nebūtų per daug užtamsintas ar užstatytas baldais. Esant palankiai patal­pų architektūrai, veidrodžiu galima optiš­kai padidinti patalpas. Tinkamoje vietoje pastatytas veidrodis sustiprina apšvieti­mo poveikį. Jei veidrodyje atsispindi lan­gas, kambarys nutvieskiamas dvigubai ryškesne dienos šviesa.

Ypač tinka šviestuvai, šviesos srautą nukreipiantys į viršų. Jie skleidžia šviesą į lubas ir praplečia viršu­tinę patalpos dalį. Maži šviestuvai skaity­mui ar darbui pagražins kambarį.

Šviesios spalvos platina. Balta spalva optiškai didina. Tačiau ma­žas erdves galima dažyti ir kitomis spal­vomis. Vis dėlto turėtumėte rinktis švie­sius linksmus atspalvius, pavyzdžiui, šviesiai geltoną arba alyvinę. Tai ypač pasakytina apie sienas. Nedažykite sienų optiškai mažinančiomis spalvomis. Ne­pamirškite, kad reikėtų rinktis giminin­gas spalvas, t. y. kelis vienos spalvos atspalvius, kitaip kambarys atrodys per daug spalvingas. Norėdami sukurti švie­žumo ir gyvumo įspūdį, rinkitės kelis ryškius aksesuarus.

 

Įdomi svetainė – Mano Kalėdos