Kelno baldų mugės svečiai pa­stebėjo du kraštutinumus: viena vertus, tiesias aiškias tradicinio stiliaus formas, antra vertus, aki­vaizdžias kryptis į kaimišką stilių.

Vis dėlto kaimiškas stilius – ne naujiena. Iš kaitos į kartą jo nenustelbė kitos ma­dos ir jis visuomet turėjo gerbėjų ir sekė­jų, gyvenančių ne kaimo vietovėse. Aki­vaizdu, kad karštligiškas mūsų gyvenimo tempas ir rūpesčiai skatina vis daugiau žmonių ieškoti saugumo, pastovumo, ra­mybės ir atsipalaidavimo tarp nuosavų keturių sienų. O kaimiškas stilius tam idealiai tinka.

Kaimiškas stilius yra toks pat įvairus, kaip ir įvairios kaimo sodybos – angliš­kas vasarnamis. Provanso regiono na­mas, vila Toskanoje ar sodyba Vermonte.

Atsiradęs skurde, kai kaimo samdiniai iš menkų išteklių bandė sukurti jaukius na­mus, šiandien kaimiškas stilius gali pasi­girti daugybe elegantiškų variantų. Ne­svarbu, ar bus pasirinktas paprastas, ar elegantiškas variantas, kai kurie elemen­tai būdingi visoms kaimiško stiliaus at­mainoms. Mėgstamos natūralios medžia­gos ir rankų darbas, dažnai linkstama prie drąsių (dažnai sodrių) Spalvų ar jų derinių ir laisvo interjero, kur galima maloniai jaustis ir kur kiekvienas baldas turi savo istoriją.