Kaimiški baldai yra funkciona­lūs, praktiški, tvirti, dažnai kuklūs, ant jų visuomet patogu sėdėti.

Šios savybės taip pat priklauso nuo baldų paskirties ir jiems anuomet   keltų   reikalavimų. Įdomu, kad visuose regionuose, kuriems būdingas kaimiškas in­terjero stilius, galime rasti kėdę su vertikalių lentelių atlošu ir nendrių   sėdyne.   Egzistuoja amerikietiškas. angliškas, ita­liškas, prancūziškas, graikiš­kas ar ispaniškas tokių kėdžių variantas. Gali skirtis kai ku­rios detalės, tačiau pagrindinė idėja išlieka ta pati. Dėl šių ti­piškų elementų kaimišką stilių galime lengviau pritaikyti savo aplinkai.

Daugelyje kaimo sodybų vietoj apmušalų rasime dažytas sienas

Taip yra dėl to, kad tik XIX amžiuje ap­mušalai tapo įperkami kiekvienam. Kai­mo sodybų šeimininkai rado kitokį spren­dimą: jie apkaldavo sienas iki pusės medinėmis lentelėmis ir nudažydavo jas nudažomos kokia nors spalva, o nudažy­tos dalies kraštas užbaigiamas ornamen­tu.

Šis ornamentas taip pat galėjo pasi­kartoti ant baldų ar kokių nors medžiagų. Kai kurios dizaino studijos, siūlančios kaimišką stilių, gali atitinkamai apipavi­dalinti ir sienas. Taigi lieka tik grindys. Galite pasirinkti medines lentas, kurias elegantiškame interjere pakeistų parke­tas, terakotos arba akmeninės plytelės -viskas leidžiama, be kiliminės dangos. Atskiri kilimai sukurs Jūsų būste jaukias saleles arba taps kojoms maloniu paklotu miegamajame.